System eŚwietlica.pl zbudowany jest z modułów, które odpowiadają za poszczególne elementy pracy świetlicy. Głównymi modułami są Obecności, Tematy zajęć oraz Raporty. Zapoznaj się ze skróconym opisem wybranych modułów systemu.

Uczniowie

W tym module importujesz listy z uczniami oraz zarządzasz ich danymi. M.in.: wpisujesz imiona, nazwiska i telefony opiekunów, określasz, kto może odebrać ucznia ze świetlicy (i czy może wyjść sam).

Obecność

W tym module spędzisz większość czasu. M.in.: oznaczasz zmiany statusu poszczególnych uczniów, oznaczasz obecność nauczycieli w świetlicy, dodajesz notatki na dzisiaj lub następne dni, przeglądasz zebrane informacje o uczniach.

Plan godzin

Tutaj wprowadzasz godziny pracy nauczycieli świetlicy. Jest to niezbędne by wprowadzać tematy realizowanych w świetlicy zajęć. Wbudowane mechanizmy podliczania godzin pozwalają na układanie planu godzin bezpośrednio w module.

Tematy zajęć

Tutaj dodajesz tematy przeprowadzonych zajęć. M.in.: wprowadzisz tematy zajęć, zastępstwa, nieobecności.

Kontakty i Zachowanie

Dwa moduły z miejscem na notatki z rozmów przeprowadzanych z rodzicami i specjalistami oraz informacje o zachowaniu ucznia.

Raporty

W tym module możesz wygenerować raporty obecności uczniów w świetlicy. Łatwy dostęp do danych pozwalających zoptymalizować czas pracy nauczycieli.

Koła zainteresowań

W tym miejscu tworzysz koła zainteresowań. M.in.: określasz terminy, w których się odbywają; określasz listy uczniów, którzy w nich uczestniczą.

Plan pracy

Tutaj możesz wpisać plan pracy świetlicy wraz z ramowym porządkiem dnia – jeden lub kilka (np. dla klas „0” i pozostałych).