eŚwietlica.pl to system, którego pomysł powstał w jeden dzień, podczas wypełniania co godzinę rubryczek z obecnością uczniów.

Chwilę później okazało się, że trzeba sprawdzić czy jeden nauczyciel zajmował się nie więcej niż 25 dziećmi. To okazało się niemiarodajne, bo zapisy w dzienniku przedstawiały stan w momencie sprawdzania obecności, a część dzieci przyszła lub wyszła ze świetlicy chwilę po lub przed jej sprawdzeniem.

Można inaczej!

W eŚwietlicy.pl nie oznaczamy obecności na poszczególnych godzinach – zaznaczamy wejście i wyjście ze świetlicy. To pozwala na automatyczne wygenerowanie zestawienia, które prezentuje obecność w ciągu dnia. Pozwala też na wiarygodne określenie, ile dzieci „przypadało” na jednego nauczyciela w danej chwili.

Świetlica jest najważniejsza!

W wielu szkołach to właśnie świetlica odpowiada za to, aby uczeń dotarł o odpowiedniej porze w odpowiednie miejsce. A ostatecznie żeby była pewność, że zostało odebrane ze świetlicy.

Na początku dnia uczeń przychodzi do świetlicy przed lekcjami. Później, o odpowiedniej godzinie musi być przygotowany do wyjścia na lekcje. Po lekcjach wraca do świetlicy, a z niej (znowu o odpowiedniej godzinie) idzie na koło zainteresowań. W międzyczasie idzie jeszcze na obiad. Później wraca do świetlicy i na koniec dnia wychodzi do domu. Nierzadko okazuje się, że przydatne jest również zapisywanie informacji o tym, kto odebrał dziecko ze świetlicy (lub czy mogło – zgodnie z kartą zgłoszenia do świetlicy – wyjść samodzielnie).

System został opracowany w taki sposób, aby pomagał nauczycielowi w wykonaniu tej pracy.

Porządek

System to nie tylko obecność, ale również uporządkowanie w zakresie pracy nauczycieli. W tym zakresie system zapewnia kontrolę nad wpisywaniem tematów zajęć, co wiąże się również z planowaniem godzin pracy nauczycieli.

eŚwietlica.pl to całkowicie odmienne podejście do pracy świetlicy niż występuje w innych systemach. Nie jest to próba przeniesienia zasad rządzących lekcjami na świetlicę, a system zaprojektowany z pełnym uwzględnieniem specyfiki.

Już teraz możesz zamówić eŚwietlicę.pl dla Twojej szkoły. Napisz do nas!

Świetlica jest najważniejsza! Tu zaczyna i kończy się dzień.